Operasyon & Satış Modülü

Elektrik Piyasası için özel olarak tasarlanmış Sayax Operasyon Modülü ile, otomatik sayaç okumadan (OSOS), tahsilat yönetimine kadar tüm operasyonunuzu yönetebilirsiniz. Sayaçlarınızın PMUM onayından başlayarak, tüketimlerin otomatik olarak web service'lerle çekilmesi, faturalanması, tahsilat takibi vs satış sonrası hizmetlere kadar tüm operasyonun entegre ekranlarda yönetimi mümkündür.

NAME

 

Sayax OSOS

Sayax Otomatik Sayaç Okuma Modülü ile TEDAŞ sayaç kriterlerine uygun bütün sayaçları uzaktan izleme imkanına sahipsiniz. Tamamen firmamız tarafından üretilen, ileri teknoloji ürünü Sayax modemlerle düşük maliyetli, yüksek güvenlikli, tam entegre bir otomatik sayaç okuma çözümüne sahip olabilirsiniz.

Müşteri Yönetimi Bileşeni

Sayax Operasyon Modülü içerisinde yer alan Müşteri Yönetimi bileşeni ile tüm müşterilerinizi takip edebilir, müşteri bazlı analiz ve raporlamalar yapabilirsiniz. Portföy öncesi ve portföye girdikten sonra müşterilerin takibi, müşteri bazlı faturalama, tahsilat takibi, sözleşme ve teminat takibi, döküman yönetimi vs gibi pek çok araçla müşterilerinizi yönetebilirsiniz.

Portföy Yönetimi Bileşeni

Sayax Operasyon Modülü içerisinde yer alan Portföy Yönetimi bileşeni ile portföy analizlerinin yapılması, karlılık durumunun izlenmesi, operasyonel faaliyetlerin anlık takibi işleri bütünleşik ekranlardan kolayca yapılabilir. Pek çok farklı portföy yönetici özet raporu ile portföyün izlenebilir kılınması, portföy optimizasyonun sağlanması ve böylece yönetilmesi mümkündür.

Sayax Fatura Yönetimi Bileşeni

Sayax Operasyon Modülü içerisinde yer alan Fatura Yönetimi bileşeni ile PMUM'dan web service'ler kullanılarak çekilen sayaç tüketim verileriniz veya otomatik sayaç okuma modemlerinden (OSOS) alınan tüketim verileriniz tek tuşla faturalara dönüştürülür. Binlerce sayaç için çok kısa sürede fatura oluşturabilir, basabilir, otomatik olarak müşterilerinize e-posta ile bildirilmesini sağlayabilirsiniz. Beyannameler ve tahakkuk tabloları otomatik oluşturulabilir. Pek çok farklı kontrol noktası ile kullanıcı bazlı hatalar sıfıra indirilerek, hatasız faturalama yönetimi sağlanır.

Sayax Tahsilat Yönetimi Bileşeni

Sayax Operasyon Yönetimi Modülü içerisinde yer alan Tahsilat Yönetimi bileşeni ile tüm müşterilerinizin tahsilatlarını takip edebilir, aktif elektrik enerjisi tüketim faturalarının yanısıra vade farkı faturaları, damga vergisi faturaları ve sayaç/modem faturaları kesebilir, tahsilatlarını takip edebilirsiniz. Yönetici özet raporu ile tüm portföyün tahsilat performansı ve müşteri bazlı tahsilat riskleri takip edilebilir.

Satış

Elektrik Piyasası için özel olarak hazırlanmış Sayax Satış Modülü ile tüm tekliflerinizi, satış danışmanlarınızı, bayilerinizi ve satış temsilcilerinizi, müşteri adaylarınızla müşterilerinizi yönetmeniz mümkündür. Satış pazarlama operasyonlarınızın tamamı Sayax Satış Modülü üzerinden kolayca yönetilebilir.

NAME

 

Bayilik Sistemi Bileşeni

Elektrik Piyasası için özel olarak geliştirilmiş Sayax Bayilik Sistemi bileşeni; ana bayilerinizi ve alt bayilerini tanımlayabilir, bayilerinize web üzerinden duyuru ve haber iletebilir, bayilerinizin web üzerinden teklif vermelerini, müşteri dökümanlarını (fatura, vergi levhası vs) web üzerinden gönderebilmelerini, kontrollü teklif revizyonları yapabilmelerini, tüm bayilerinizin tek formatta teklif dökümanı üretebilmelerini sağlayabilir, bayi hakedişlerini, primlerini vs hesaplayabilir, bunlar gibi tüm bayi yönetimi faaliyetlerini kolayca yönetebilirsiniz

Call Center Yönetimi

Elektrik Piyasası için özel olarak geliştirilmiş Sayax Call Center Yönetimi bileşeni; müşterilerinizden, müşteri adaylarınızdan, bayilerinizden, satış temsilcilerinizden, tedarikçilerinizden vs gelen tüm çağrıların yönlendirilebileceği, tanımlı sorumlululara atanabileceği ve açılan talep / şikayet kayıtlarının takip edilebileceği, analiz ve raporlanmasının yapılabileceği güçlü bir araçtır.

Teklif Yönetimi Bileşeni

Elektrik Piyasası için özel olarak geliştirilmiş Sayax Teklif Yönetimi bileşeni; satış personeli tarafından merkezde ve/veya satış temsilcileri ve bayiler tarafından web üzerinden kontrollü teklifler hazırlanmasını, tek formatta ve firma tarafından belirlenecek kriterlerde teklif dökümanları üretilebilmesini, tüm teklif sürecinin tek merkezden yönetimini sağlayan gelişmiş bir araçtır.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Sayax Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ile portföyünüzde bulunan veya portföyünüze girecek tüm müşterilerin yönetimi mümkündür.

Satış Yönetimi Bileşeni

Elektrik Piyasası için özel olarak geliştirilmiş Sayax Satış Yönetimi bileşeni; müşteri ön görüşmelerinden başlayarak, görüşme, teklif hazırlama, revizyon teklif, sözleşme, PMUM onay ve portföye alınma zincirini yönetebileceğiniz, Sayax Operasyon Modülü ile entegre şekilde fatura, tahsilat, maliyet, tüketim izleyebileceğiniz, bayi ve satış danışmanlarınızı yönetbileceğiniz gelişmiş bir araçtır..

NAME